Bliżynianie uroczyście świętowali 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O godz. 10.00 w kościele parafialnym księżą odprawili mszę św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. proboszcz Stanisław Wlazło. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik ofiar II wojny światowej, pod którym pochyliły się sztandary, a delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Okolicznościowe przemówienie wygłosił wójt gminy Mariusz Walachnia, całość poprowadziła Katarzyna Skarus.
Takie życzenia dla członków Klubu Seniora „Pogodni” w Sorbinie złożyła członek zarządu powiatu Anna Leżańska podczas jubileuszu 5.lecia jego działalności. Moc życzeń popłynęła od innych gości obecnych na uroczystym spotkaniu na tę okoliczność. Wójt gminy Mariusz Walachnia przypomniał, że już w niedługim czasie w gminie przeprowadzone zostaną wybory do Rady Seniorów. Nie zabrakło życzeń śpiewanych, wierszowanych, okolicznościowego tortu i lampki szampana.
23 kwietnia sprzed Szkoły Podstawowej w Bliżynie po raz pierwszy wyruszył marsz „Blue Day – na niebiesko dla autyzmu”. Uroczysty przemarsz z niebieskimi balonami i transparentami, z udziałem dzieci z autyzmem, ich rodziców, uczniów bliżyńskiej szkoły, został zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Skarżysku-Kamiennej we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Umysłowo i ich Rodzicom „PRAXIS”.