WacekWspaniała atmosfera i świetna zabawa towarzyszyły finałowi pierwszego Świętokrzyskiego Festiwalu Seniorów, który odbył się 10 września w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Wśród uczestników wyłonieni zostali zwycięzcy w czterech kategoriach artystycznych. Publiczność zachwycił koncert Wojciecha Gąssowskiego..

 

– Dziś z pewnością udało się obalić stereotyp, że seniorzy to osoby smutne, przygnębione, pozamykane w domach. Finaliści festiwalu pokazali nam wspaniałą energię i olbrzymi potencjał. Niewątpliwie warto było spotkać się tutaj i na eliminacjach regionalnych aby wesprzeć seniorów w realizacji ich pasji – mówił marszałek Adam Jarubas.

Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów 20-lecia województwa świętokrzyskiego. Z tej okazji Bogusława Wypych, radna Sejmiku Województwa i Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego wręczyli dziesięć jubileuszowych medali osobom i instytucjom integrującym środowisko seniorów naszego regionu. Wśród wyróżnionych znalazła się Wacław Pejas, Wacław Pejas  jeden z założycieli klubu seniora w Mroczkowie, którego jest przewodniczącym.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju.

Wydarzenie uświetni koncert Wojciecha Gąssowskiego, który śpiewając swoje największe przeboje takie jak: „Gdzie się podziały tamte prywatki?” czy „Zielone wzgórza nad Soliną”, porwał publiczność do tańca.

Uczestnicy gali, w holu Wojewódzkiego Domu Kultury mogli skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych na stoisku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy oraz z bezpłatnych badań i porad zdrowotnych na stoisku Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Wacek

Wacek1

Wacek2

 

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9

Nr rachunku bankowego (Konto do opłat różnych):
31 8520 0007 2001 0010 5688 0001
Urząd Gminy Bliżyn BS Suchedniów o/Bliżyn

Nr rachunku bankowego (Konto do opłat zagospodarowanie odpadami (śmieci))
84 8520 0007 2004 0010 5688 0061
Urząd Gminy Bliżyn BS Suchedniów o/Bliżyn


obywatel slider
Świętokrzyski Urząd WojewódzkiUrząd MarszlkowskiPowiat Skarżyski