01-dozynkiTegoroczne aura w naszym regionie nie sprzyjała zarówno zbiorom plonów przez rolników, jak i świętowaniu końca żniw, czyli polularnych dożynek. Mimo zmiennej aury Dożynki Gminne w Sorbinie były udane. Rozpoczęły się one Mszą św. w kościele parafialnym w Sorbinie, po której korowód dożynkowy przeszedł na plac obok szkoły, gdzie starostowie dożynek - Danuta i Henryk Młodawscy z Nowek chleb z tegorocznych zbiorów przekazali na ręce wójta Mariusz Walachni, który wraz z przewodniczącym rady gminy Jerzym Ramsem obiecał dzielić go sprawiedliwie.

 

 

Mszę św. sprawował ks. proboszcz Sławomir Spychaj. Festyn Dożynkowy poprowadziła Katarzyna Skarus, a po ośpiewaniu wieńcy nadszedł czas na program artystyczny. Wystąpił zespół disco polo VERDIS, zespoły Ludowe Sorbin, Sobótka, Kuźniczanki oraz Wacław Pejas, a także solistki GOK-u: Katarzyna Połeć, Dominika Bąk i Ania Witkowska. Nie zabrakło licznych konkursów, a na koniec zagrał zespół Braid Side.

Projekt „Bliżyńskie Wydarzenia kulturalne przy Piekielnym Szlaku” współfinansowany  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

logo małego projektu
Więcej w najbliższym wydaniu "Informatora".

Nr rachunku bankowego (Konto do opłat różnych):
31 8520 0007 2001 0010 5688 0001
Urząd Gminy Bliżyn BS Suchedniów o/Bliżyn

Nr rachunku bankowego (Konto do opłat zagospodarowanie odpadami (śmieci))
84 8520 0007 2004 0010 5688 0061
Urząd Gminy Bliżyn BS Suchedniów o/Bliżyn


obywatel slider
Świętokrzyski Urząd WojewódzkiUrząd MarszlkowskiPowiat Skarżyski