GALA FINAŁOWA KONKURSÓW ROLNIK ROKU 2013, ŚWIĘTOKRZYSKIE KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH 2013 I ŚWIĘTOKRZYSKIE GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNE 2013

 

W dniu 26 listopada br. Państwo Krzysztof i Gabriela Król odebrali wiele nagród, jedną z nich - za prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego "Zagroda Królów" z rąk Poseł na Sejm RP Marzeny Okły – Drewnowicz i wicemarszałka województwa świętokrzyskiego Grzegorza Świercza podczas uroczystej rolniczej gali w Targach Kielce.

 

 

W powiecie skarżyskim państwo Gabriela i Krzysztof Król z Brześcia zajęli pierwsze miejsce w kategorii Ekologicznej a nagrodę otrzymali głównie za propagowanie zdrowego jedzenia i smakowitej gęsiny . W nagrodę otrzymali talony na Em-y - produkty do upraw ekologicznych do realizacji w firmie Agrocentrum Kielce, ufundowała je firma Greenland Technologia Efektywnych Mikroorganizmów oraz zestawy upominków od świętokrzyskiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz oddziału terenowego Agencji Rynku Rolnego w Kielcach.

 

bilde1

fot. Dawid Łukasik
źródło: www.echodnia.eu

 

Państwo Gabriela i Krzysztof Król prowadzą 30-hektarowe gospodarstwo specjalizujące się w produkcji borówki amerykańskiej, pod którą zagospodarowali 13 hektarów. Pozostałą część areału zajmują uprawy roślin paszowych – zbóż, traw. Hodowane są tu konie do jazdy, krowa, owce oraz stado gęsi kieleckiej i kur zielononóżek. Laureaci prowadzą także gospodarstwo agroturystyczne "Zagroda Królów", które brało udział w konkursie na najlepsze Świętokrzyskie Gospodarstwo Agroturystyczne 2013. Gospodyni przygotowuje dla gości specjały tradycyjnej kuchni oparte na produktach pozyskiwanych z własnych upraw i hodowli, organizuje pokazy wyrobu masła produkcji serów, wypieku chleba.

 

W plebiscycie na najlepsze Świętokrzyskie Koło Gospodyń Wiejskich powiat skarżyski reprezentowały tylko panie z miejscowości Sorbin. Koło wznowiło działalność w 2010 roku. Panie kultywują tradycje ludowe regionu, takie jak kiszenie kapusty, uczestniczą w dożynkach parafialnych, czy uroczystościach kościelnych i patriotycznych. Koło otrzymało od nasiennej firmy PlantiCo Zielonki nagrodę w postaci kiełkowników specjalny Puchar od Świętokrzyskiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.

 

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Nr rachunku bankowego (Konto do opłat różnych):
31 8520 0007 2001 0010 5688 0001
Urząd Gminy Bliżyn BS Suchedniów o/Bliżyn

Nr rachunku bankowego (Konto do opłat zagospodarowanie odpadami (śmieci))
84 8520 0007 2004 0010 5688 0061
Urząd Gminy Bliżyn BS Suchedniów o/Bliżyn


obywatel slider
Świętokrzyski Urząd WojewódzkiUrząd MarszlkowskiPowiat Skarżyski