DSC06082„Szlachetne paczki" dzięki darczyńcom i wolontariuszom są już w rękach najbardziej potrzebujących rodzin.
Wielki finał Szlachetnej Paczki odbył się w weekend (7-8.12). W bazie znalazło się 20 najbardziej potrzebujących rodzin z gminy Bliżyn, które odwiedziło 11 wolontariuszy: Marzena Bartosik, Paweł Bernatek, Magda Włodarczyk, Gosia Łoboda, Patrycja Ołownia, Kinga Nowak, Daniela Domagała, Monika Kozieł, Kasia Lisowska, Renata Ślęzak-Kałuża, Marta Kij. Znaleźli oni czas, by pomagać i ogromną chęć działania, z wieloma pomysłami i wspaniałymi sercami.


Wolontariusze z gminy Bliżyn już po raz trzeci włączyli się w akcję „Szlachetna Paczka". Ich pomoc skierowana była szczególnie do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi członkami rodziny, osób starszych i samotnych, rodzin, których dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest niezawiniona. Każda rodzina, która została włączona do projektu, została wybrana przez Darczyńcę.
Rodziny, do których trafiły przygotowane paczki nie prosiły o ekstrawaganckie prezenty. Potrzebowały zwłaszcza żywności, odzieży dla dzieci, zimowych butów i ciepłych kołder. Radość tych wszystkich rodzin jest nie do ocenienia. Trzymiesięczna praca wolontariuszy zwróciła się w ciągu kilku minut. Wzruszały reakcje dzieci, które wcale nie cieszą się najbardziej z zabawek, ale z nowych kurtek, kisielu i cukru, którym będą mogły posłodzić herbatę, a nawet z kolorowych gąbek do zmywania naczyń.
Wolontariusze dziękują Radnym Gminy Bliżyn, wraz z którymi udało im się przygotować paczki dla jednej z potrzebujących rodzin. Składają również podziękowania Panu Janowi Sztabowi, Prezesowi OSP w Mroczkowie, który udostępnił im salę w Straży Pożarnej w Mroczkowie, gdzie mogli stworzyć magazyn i cieszyć się na widok odwiedzających ich tam darczyńców. Wielką atrakcją w tym roku było rozwożenie paczek dla rodzin wozem strażackim, za co również chcą podziękować OSP Mroczków, ale nie zapominają także o Panu Zbigniewie Kotwicy, który również ze szlachetnym sercem pomógł im je rozwozić oraz sołtysom Mroczkowa – Panu Leszkowi Adamczykowi i Górek – Panu Adamowi Misiowcowi.
Ostanie dni były pełne niezapomnianych emocji i euforii dla rodzin, Wolontariuszy i Darczyńców. Akcja w gminie Bliżyn przebiegła pomyślnie i zakończyła się wielkim sukcesem. Wolontariusze są szczęśliwi, że mogli nieść pomoc, bo „Najpewniejszym sposobem, by czuć się szczęśliwym, to sprawić, by ktoś inny był szczęśliwy".


Marzena Bartosik

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9

Nr rachunku bankowego (Konto do opłat różnych):
31 8520 0007 2001 0010 5688 0001
Urząd Gminy Bliżyn BS Suchedniów o/Bliżyn

Nr rachunku bankowego (Konto do opłat zagospodarowanie odpadami (śmieci))
84 8520 0007 2004 0010 5688 0061
Urząd Gminy Bliżyn BS Suchedniów o/Bliżyn


obywatel slider
Świętokrzyski Urząd WojewódzkiUrząd MarszlkowskiPowiat Skarżyski