Pod tym tytułem 8 kwietnia w bliżyńskim Zameczku odbyło się spotkanie zorganizowane przez Gminę Bliżyn oraz Powiatowy Urząd Pracy w Skarżysku - Kamiennej. Radni, przedsiębiorcy, dyrektorzy szkół mieli okazję zapoznać się w jego trakcie z ofertą PUP w zakresie tworzenia nowych miejsc pracy oraz wspierania różnych form zatrudnienia.
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, kandydat na Prezydenta RP z listy PSL, 8 kwietnia gościł na ziemi bliżyńskiej. W Zameczku spotkał się z samorządowcami z gminy i powiatu, a przede wszystkim przedsiębiorcami. -W połowie tego roku ogłaszane będą pierwsze nabory wniosków dla przedsiębiorców z nowego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 - zapowiada marszałek.
31 marca w grupue starszej przedszkolaków Leśne Ludki odbyły się kolejne zajęcia otwarte dla rodziców. Organizatorką spotkania była Magdalena Kozłowska. Mimo licznych prac przedświątecznych najbliżsi przedszkolaków znaleźli czas i bardzo licznie przybyli na zajęcia, które dotyczyły oczywiście tradycji wielkanocnych.
Piękny przebieg miała Niedziela Palmowa w parafii Mroczków. Podczas procesji wśród tłumów wiernych z palmami ks. Proboszcz Krzysztof Sieczka wcielił się w rolę Chrystusa i jechał na kucyku. Po zakończeniu Mszy św. nastąpiło rozwiązanie konkursu na największą i najładniejszą palmę. Rekordzistka miała 4 metry wysokości!
2600,00 złotych zebrano podczas koncertu zatytułowanego Ja nie chcę spać, a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie Zofii Nowak - Walachnia. Najpiękniejsze piosenki Agnieszki Osieckiej usłyszeliśmy w wykonaniu artystów Gminnego Ośrodka Kultury: Dominiki Bąk, Katarzyny Połeć oraz trio Bez Ryśka (ale z Piotrkiem) w składzie: Radosław Gula, Piotr Kuroś oraz Sebastian Siudak.