Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczkowie i Szkoły Podstawowej im. gen. Stanisława Maczka w Bliżynie zwiedzali Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu. Niemieckiego nazistowskiego obozu dla polskich dzieci w Łodzi (1942-1945). Do Łodzi wyjechało 18 osób z Mroczkowa (klasy: VI i VII) i 35 osób z Bliżyna (klasy: VI a, VI b i VII a). Opiekunami byli: Magdalena Biegaj, Agata Adamczyk, Elżbieta Kowalik i Roman Falarowski.